ZESPÓŁ GAZBROTHERS

TOMASZ MACIĄŻEK

Współtwórca Gaz Brothers i agencji eventowej Organizacja Spotkań Autor licznych publikacji i relacji podróżniczych dotyczących Bałkanów. Od najmłodszych lat podróżuje po świecie różnymi środkami transportu. Odwiedził Jugosławię dużym Fiatem (1988 rok), Półwysep Bałkański autostopem, Krym Nissanem Primerą, Albanię motocyklem Honda Africa Twin oraz Rumunię Starem 266 (wyprawa zimowa). Uczestniczył w wyprawie na Kilimandżaro (2000 rok).

Brał czynny udział w budowie dzwonnicy dla polskiej mniejszości na Ukrainie. Swoim gazikiem zwiedził dużą część Polski, ukraińskie Karpaty, Naddniestrze i większość krajów bałkańskich. Pełnił rolę pilota w Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych (sezon 2017).

W 2022 roku, po agresji Rosji na Ukrainę, od pierwszych dni wojny uczestniczył w działaniach pomocowych. Własnym samochodem transportował artykuły pierwszej potrzeby pochodzące ze zbiórek. Zajmował się też ewakuacją uchodźców wojennych. Z czasem zajął się kompleksową organizacją ciężarowych konwojów humanitarnych, które docierały w okolice frontu ( Słowiańsk, Izium, Kramatorsk, Zaporoże).

Gaz Brothers, Przemysław Maciążek, polska flaga

PRZEMYSŁAW MACIĄŻEK

Współtwórca Gaz Brothers. Od lat podróżuje po Rosji. W 2000 roku wziął udział w Ekspedycji „Dzwony dla Władywostoku”. Organizator dwuletniego projektu BIELUGA Expedition, w 2004 roku dotarł Gazem 69 nad Morze Kaspijskie. Autor hasła „off-road” w Wielkiej encyklopedii PWN, współtwórca Warszawskiego Klubu Turystyki Samochodowej „Penetrator”.

MICHAŁ GOLENIEWSKI „Golon”

Michał Goleniewski „Golon” – kierowca rajdowy, pilot rajdowy, instruktor i sprawny organizator.

Z off-roadem związany od najmłodszych lat. Zaczynał od eksploracji Twierdzy Modlin wysłużonym gazikiem w latach 2000. Szybko zauważył potencjał Twierdzy i zorganizował tam cykliczną imprezę –  „Rajd w Obronie Twierdzy Modlin”. Impreza rokrocznie przyciągała kilkadziesiąt załóg, a wśród miłośników off-roadu ma status kultowej. Wtedy też Golon rozpoczął swoją przygodę z eventami. Lata doświadczeń sprawiły, że aktualnie na swoim koncie ma tysiące przeszkolonych osób i ponad tysiąc zrealizowanych eventów off-roadowych.

Sukcesy eventowe nie zatrzymały rajdowej ścieżki rozwoju Golona, co więcej – sprawiły, że dostał wiatru w żagle (a właściwie w silnik 😉 . W 2022 roku uczestniczył w Rajdzie Dakar jako członek zespołu Energylandia Rally Team (w roku 2021 wraz z Markiem Goczałem wygrał rundę Pucharu Świata). W latach wcześniejszych jako kierowca wielokrotnie stawał na podium oraz zdobył tytuł Mistrza Polski RPPST. W roli pilota sprawdził się na fotelu Toyoty Hilux T1+, startując u boku Włodzimierza Grajka w Pucharze Europy (warto podkreślić, że tych samochodów jest zaledwie kilkanaście i mają one miano najlepszego auta na świecie do crosscountry). W 2022 roku zdobył mistrzostwo Europy CEZ w grupie T2. W 2023 roku został Rajdowym Mistrzem Polski Samochodów Terenowych w grupie T2 oraz ponownie Mistrzem Europy CEZ w grupie T2.

Pomiędzy rajdami swoją wiedzę wykorzystuje organizując liczne testy aut rajdowych oraz szkoląc zawodników do startów w Mistrzostwach Polski.

Golon bardzo chętnie angażuje się w inicjatywy społeczne. Po agresji Rosji na Ukrainę w 2022 roku, wspólnie z Gaz Brothers uczestniczył w konwoju humanitarnym, którego celem było dostarczenie pomocy do miejscowości zlokalizowanych przy samym froncie (okolice Słowiańska).

NAPISZ DO NAS